• English /
  • Latviešu /
  • Русский

Ziņas

20.07.2009
SIA „Rīgas Centrālais termināls” iegādājas modernu un jaudīgu mobilo celtni

SIA „Rīgas Centrālais termināls” (RCT) ir iegādājusies jaunu mobilo celtni LIEBHERR LHM400, kas uz šo brīdi ir modernākais un jaudīgākais celtnis Latvijā.

„Pateicoties celtņa celtspējai un mobilitātes funkcijām, mums būs iespēja apkalpot lielāka izmēra kuģus, palielināt kravu pārkraušanas ātrumu un apjomus, kā arī piesaistīt jaunus klientus”, stāsta SIA „Rīgas Centrālais termināls” valdes loceklis Valdis Andersons.

Celtnis LHM 400 ir izstrādāts universālai un efektīvai kravu transporta apstrādei līdz Panamax klases kuģiem. Tā maksimālā celtspēja ir 104 tonnas ar darbības rādiusu 48 metri, kas nodrošina konteineru, beramkravu, ģenerālo kravu, smagsvaru un negabarīta kravu pārkraušanas operācijas.

Celtņa piegādes operācija no Rostokas (Vācija) rūpnīcas līdz RCT ir uzskatāma par unikālu. Tas tika transportēts uz Rīgu ar baržu jau saliktā veidā, tādējādi ievērojami paātrinot celtņa tūlītēju nodošanu ekspluatācijā.

Kopējās SIA „Rīgas Centrālais termināls” investīcijas celtņa iegādei sastādīja 2 720 000 eiro. 

RCT ir viena no lielākajām stividorkompānijām Latvijā. Tā atrodas Rīgas ostā un sniedz pakalpojumus kopš 1996. gada. 2009. gadā RCT pārkrauto kravu apjoms sasniedza 7,9 milj. tonnu. RCT ir RTO grupas uzņēmums.

 

Sagatavoja RTO Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa