• English /
  • Latviešu /
  • Русский

Ziņas

16.09.2010
Rīgas ostā ienāk miljonā tonna metalurģijas izejvielu

Rīgas ostā ievērojami palielinājies metalurģijas izejvielu tranzīta apjoms starp Krieviju, Kazahstānu, Eiropu un ASV. Rīgas Tirdzniecības ostas (RTO) termināļu pārkrauto izejvielu apjoms sasniedzis vienu miljonu tonnu. Šis fakts tika atzīmēts ar oficiālu pasākumu, kas notika ceturtdien, 16. septembrī, RTO teritorijā, Eksporta ielā 15 pulksten 13.00.

Pateicoties RTO termināļu kapacitātei un attīstītajai infrastruktūrai, kā arī sadarbībai ar multimodālo dzelzceļa operatoru AS SRR ir panākts regulārs un stabils konteinerkravu un beramkravu tranzīts caur Rīgas ostu. Salīdzinājumā ar 2009. gadu, šogad apstrādāto beramkravu apjoms ir palielinājies vairākas reizes, savukārt apstrādāto konteinerkravu apjoma palielinājums ir vairāk kā 35 procenti. Tas ir apliecinājums, ka Rīgas osta ir stratēģiski nozīmīgs centrs Krievijas un Kazahstānas metalurģijas izejvielu (dzelzsrūda un dzelzsrūdas izstrādājumi) ražotājiem starptautisku piegāžu nodrošināšanai uz Eiropas un ASV tirgiem.

Pasākumu apmeklēja pārstāvji no Rīgas Brīvostas pārvaldes, VAS Latvijas dzelzceļš, Satiksmes ministrijas un Kazahstānas konsulāta Latvijā.

2009. gadā kompānijas SRR veikto konteinerkravu pārvadājumu apjoms pārsniedza 10 tūkst. TEU (divdesmit pēdu ekvivalentās vienības). Uzņēmuma darbības apritē ir vairāk kā 1200 dzelzceļa kravu konteineru. SRR ir konteineru vilcienu Eirāzija-1 un Eirāzija-2 operators, kas tiek izmantoti transporta saiknes nodrošināšanai starp Rīgas ostu un galvenajiem galamērķiem Vidusāzijas valstīs.

Sagatavoja RTO Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa