• English /
  • Latviešu /
  • Русский

Ziņas

02.11.2009
SIA „Rīgas Centrālais termināls” sāk apkalpot konteineru kuģus

SIA „Rīgas Centrālais termināls” (RCT) ir sācis sadarbību ar sabiedrību Transbaltica Container Line (TBL). Tā paredz iknedēļas konteinerkravu jūras pārvadājumu nodrošināšanu starp termināli Ķīlē un RCT.

Pirmais TBL kuģis MV Lappland ieradās RCT 2009. gada 2. novembrī. Nogādei Ķīles terminālī uz kuģa tika uzkrauts 75 TEU (divdesmit pēdu konteineru vienības).

„Šī operācija ir lielisks apliecinājums tam, kā vairāki loģistikas ķēdes dalībnieki – terminālis, privātais dzelzceļa kravu ekspeditors JSC SRR un jūras konteinerkravu pārvadātājs TBL – spēj veiksmīgi sadarboties un rast dzīvotspējīgu, savstarpēji pieņemamu un izdevīgu risinājumu,” norāda SIA Rīgas Tirdzniecības osta (RTO) valdes loceklis Helmuts Kols.

„Sadarbība ar TBL, kas paredz tās kuģu pārvadāto kravu apkalpošanu RCT ik nedēļu, iezīmē jauna posma sākumu Rīgas ostas konteinerkravu apstrādes attīstībā. Pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē RCT ir izveidojis regulāru un tiešu saikni ar jūras konteinerkravu pārvadājumu centru Hamburgā. TBL kravu apkalpošana aizstāj līdzšinējo sadarbību ar sabiedrībām Unifeeder un Teamlines. Ņemot vērā šo sasniegumu, centīsimies nodibināt un izvērst sadarbību arī ar citiem konteinerkravu pārvadātājiem, kam piedāvāsim izmantot regulāru servisu RCT, pretstatot to Rīgas ostas specializētajam konteineru terminālim,” saka RCT valdes loceklis Valdis Andersons.  

Konteinerkravu pārvadātājs TBL darbojas uzņēmuma Mann Lines pārvaldībā. TBL veic konteinerkravu pārvadājumus ar kuģiem lokveida maršrutā, kurā ietilpst Roterdamas, Brēmerhāfenes, Hamburgas, Gdiņas, Kaļiņingradas un Sanktpēterburgas osta. Kopš 2006. gada TBL pārvadātais kravu apjoms sasniedz aptuveni 75 tūkst. TEU konteineru. Plašāka informācija atrodama interneta vietnē www.mannlines.com. 

Sagatavoja RTO Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa

MV Lappland uzbūvēts:
1998. gadā
Ietilpība:
658 TEU
Garums:
109,04 m
Platums:
17,80 m
Maks. iegrime:
7,09 m