• English /
  • Latviešu /
  • Русский

Ziņas

18.08.2009
SIA „Rīgas Centrālais termināls” sāk piedāvāt jaunus SEA-RAIL konteinerkravu apstrādes pakalpojumus

SIA „Rīgas Centrālais termināls” (RCT) ir sācis piedāvāt jaunus SEA-RAIL (jūra–dzelzceļš) konteinerkravu apstrādes pakalpojumus Rīgas ostā.

„Patlaban RCT ir Rīgas ostā un visā Latvijā vienīgā stividorsabiedrība, kas spēj nodrošināt ātru un efektīvu konteinerkravu izkraušanu no kuģa un vienlaicīgu uzkraušanu uz dzelzceļa sastāva. Šādai iespējai ir īpaši liela nozīme, ņemot vērā sadarbības attīstības plānus ar Vidusāzijas valstīm, kā arī saistībā ar tuvākajā nākotnē plānotajām konteinerkravu piegādēm uz autobūves rūpnīcām Kalugas apgabalā (Krievijas Federācijā),” saka SIA „Rīgas Tirdzniecības Osta” (RTO) valdes loceklis Helmuts Kols.

„Izmantojot attīstītās termināļa infrastruktūras priekšrocības un nesen iegādātā celtņa mobilitātes funkcijas (2009. gada 20. jūlijā RCT iegādājās mobilo celtni Liebherr LHM400), RCT spēja četru stundu laikā pārkraut no kuģa uz dzelzceļa platformām kravu ar 150 konteineriem. Pārkraušanas darbi tika veikti ar vienu mobilo celtni un diviem portālceltņiem. Darbības intensitāte bija līdz 37 celtņu kustībām stundā, un šāds pārkraušanas ātrums atbilst specializēto konteineru termināļu darbības rādītājiem. Jaunais SEA-RAIL pakalpojums tika realizēts RCT veiksmīgā sadarbībā ar privāto dzelzceļa ekspedīcijas akciju sabiedrību SRR,” norāda RCT valdes loceklis Valdis Andersons.

„Veiksmīgi noritējusī pirmā SEA-RAIL operācija Rīgas ostā pierāda, ka RCT ar savu efektīvo infrastruktūru un pilnīgajām dažādu kravu pārvadāšanas veidu savietojamības iespējām var nodrošināt liela apjoma Eirāzijas komerckravu apstrādi,” atzīst a/s SRR padomes priekšsēdētājs Evguene Slobine.

SIA Rīgas Centrālais termināls ir viena no lielākajām stividorsabiedrībām Latvijā. Tā atrodas Rīgas ostā un sniedz pakalpojumus kopš 1996. gada. 2008. gadā RCT pārkrauto kravu apjoms sasniedza 7,9 milj. tonnu. RCT ir RTO grupas uzņēmums.

Sagatavoja RTO Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa