• English /
  • Latviešu /
  • Русский

Ziņas

10.08.2012
SIA „Rīgas Centrālais termināls” uzstāda jaunu kravu apjoma rekordu

Šā gada pirmajā pusgadā SIA „Rīgas Tirdzniecības osta” (RTO) uzņēmums SIA „Rīgas Centrālais termināls” (RCT) apstrādājis 4,8 milj. tonnu kravu, kas ir par 14 % vairāk salīdzinājumā ar tādu pašu laikposmu 2011. gadā.

RCT nodrošina regulāru capesize klases kuģu apstrādi, tādejādi ievērojami paaugstinot Rīgas ostas konkurētspēju Baltijas jūras reģionā. Šonedēļ nepilnās piecās diennaktīs paveicām capesize kuģa UBC ONSAN apstrādi, kopumā iekraujot 112 300 tonnu ogļu (maksimālā ietilpība – 117 000 tonnas). Tika iekrauts līdz šim liekākais ogļu apjoms, kas mērāms 1630 vagonos. Pateicoties tam, ka RCT nesen ir investējis pārkraušanas tehnikā, iegādājoties divu jaunus portālceltņus AIST, ir iespējams ātri un efektīvi apstrādāt lieltonnāžas kuģus,” komentē SIA „Rīgas Centrālais termināls” valdes priekšsēdētājs Erī Esta.

RCT ir viena no lielākajām stividorkompānijām Latvijā, kas atrodas Rīgas ostā un sniedz pakalpojumus kopš 1996. gada. 2011. gadā RCT kravu apgrozījums sasniedza 8,8 miljonus tonnu.

RTO ir lielākais ostas aktīvu un transporta pakalpojumu uzņēmumu investors, attīstītājs un operators Latvijas Republikā.

RTO ietilpst vairākas uzņēmējdarbības vienības, kas sniedz ostas termināļu pakalpojumus, dzelzceļa kravu pārvadājumus, infrastruktūras un nekustamā īpašuma vadību Rīgas ostas teritorijā.

2011. gadā RTO konsolidētais apgrozījums sasniedza 111,4 milj. latu.