• English /
  • Latviešu /
  • Русский

RIGA COAL TERMINAL

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību RIGA COAL TERMINAL (RCoalT) ir specializēts enerģētisko un metalurģisko visu veidu ogļu pārkraušanas terminālis Krievu salā, Rīgas ostā, kas savu darbību ir sācis 2019. gada pavasarī.

Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt vislabāko infrastruktūru un servisu kravu pārkraušanai un uzglabāšanai muitas brīvas zonas režīmā.

RCoalT operē ar divām piestātnēm (KRS6 un KRS7) ar kopējo garumu 520 m un 14.5 m pieļaujamo iegrimi, kas nodrošina divu PANAMAX klases kuģu vienlaicīgu apstrādi. Termināļa infrastruktūra ir piemērota arīdzan BABYCAPE un POST-PANAMAX klases kuģu uzņemšanai.  Ražošanas procesā tiek izmatotas mūsdienīgas kraušanas iekārtas, tehnika un konveijera līnija. Ogļu putekļu slāpēšanai tiek izmantotas stacionāras un pārvietojamas mitrināšanas iekārtas. Termināļa operatīvo zonu ierobežo vairāk kā 2 km garš un 17 m augsts vēja (putekļu) žogs, kas mazina ogļu putekļu iekļūšanu apkārtējā vidē.

Notiek regulāra tehnoloģisko procesu uzraudzība un uzlabošana, lai minimizētu ietekmi uz vidi.

Terminālī strādā vairāk kā 60 kvalificētu darbinieku, kas rūpējas par efektīvu termināļa darbību un kravu pārkraušanu 24/7.